Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

VI Konferencja Prac Pod Napięciem zakończona sukcesem

Enea Operator gościła swoich kooperantów podczas VI Konferencji Prac Pod Napięciem, która odbyła się 23 i 24 września br. w Łagowie. Tematyka tegorocznej konferencji dotyczyła prac prowadzonych w technologii PPN w projektowanych i realizowanych inwestycjach sieciowych.

Konferencja dotycząca prac pod napięciem jest jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez spółkę. Każda jej edycja gromadzi grono fachowców branży energetycznej, wśród których trzon stanowią specjaliści zatrudnieni w Enei Operator oraz wykonawcy ze współpracujących z nimi spółek dystrybucyjnych i firm zewnętrznych.

 

W tym roku formuła konferencji była szczególnie bogata. Jej uroczystego otwarcia dokonał Michał Cebula, wiceprezes ds. pracowniczych Enei Operator.

 

Technologia prac pod napięciem jest wciąż innowacją w naszej branży. Jak każda technologia także PPN wymaga cyklicznych konsultacji, debat i prezentacji, czego dowodem są wciąż nowe tematy pojawiające się podczas naszych cyklicznych spotkań. Cieszę się, że po raz szósty możemy gościć Państwa na Konferencji, która już na stałe wpisała się w tradycję naszej spółki – powiedział Michał Cebula, wiceprezes ds. pracowniczych.

 

Oprócz prelekcji i wykładów odbyły się także panele dyskusyjne, w których przedstawiciele spółek energetycznych, projektanci sieci i wykonawcy wymieniali swoje doświadczenia.   

 

O sterowaniu i automatyce w głębi sieci z wykorzystaniem technologii PPN mówił Józef Jacek Zawodniak z Enei Operator. Nowości w instrukcjach ppn w liniach napowietrznych SN przedstawił Jacek Sztukowski reprezentujący PTPiREE . Temat przyłączania nowych obiektów w technologii ppn omówił  Stanisław Płuciennik z PGE Dystrybucja,  a prezentacji wirtualnej rzeczywistości w szkoleniach elektromonterów dokonał Przemysław Starzyński z Enei Operator.

 

W kolejnym bloku tematycznym Grzegorz Irauth z Tauron Dystrybucja przedstawił temat zastosowania narzędzi hydraulicznych do zwiększenia efektywności i szybkości wykonywanych prac pod napięciem na liniach napowietrznych SN. O użyciu izolatorów SN z wbudowanym uchwytem przelotowym jako innowacji mówił Tomasz Olejnik reprezentujący firmę ENSTO. Kolejno Wojciech Zientalak z SICAME zaprezentował malicol – uchwyt redukujący naprężenie przewodów a Michał Włodarczyk z HUBIX nowoczesne narzędzia hybrydowe.

 

Blok zwieńczyła prelekcja Jana Szokalskiego z Instytutu Energetyki w Warszawie na temat badań teleskopowych drążków elektroizolacyjnych pod względem możliwości wystąpienia przeskoku ładunku elektrycznego w różnych warunkach atmosferycznych.

 

Pierwszy dzień konferencji zakończyły dwa panele dyskusyjne „PPN w procesie projektowania” i „PPN – pomoc czy przeszkoda w inwestycjach?” prowadzone przez Dyrektorów Rejonów Dystrybucji Enei Operator Mariusza Łukowskiego i Marka Krycha, w których udział wzięli: Mateusz Krawczyk (Enea Serwis), Rafał Nowicki (Energolinia), Jacek Telega (PGE Dystrybucja),  Marek Kopeć (Mazel S.A.), Wiktor Wiśniewski (Zakład Usługowo Handlowy Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne Wiśniewski), Łukasz Brzostek (Zakład Instalatorstwa Elektro-Energetycznego Eugeniusz Brzostek), Bogusław Grochalski (Tauron Dystrybucja) i Włodzimierz Kosmatka PGE Dystrybucja.

 

Dwudniowe spotkanie ekspertów w dziedzinie prac pod napięciem zakończyło odbywające się w Ośrodku szkoleniowym Enei Operator w Łagowie seminarium dla przedstawicieli firm zewnętrznych na temat standardów pracy na sieci przygotowane przez Łukasza Piaska z Enei Operator oraz warsztaty i pokazy firm dysponujących urządzeniami i sprzętem do PPN.  

 

Stałym elementem naszych spotkań, wieńczącym Konferencję PPN są pokazy prac pod napięciem organizowane na naszym nowoczesnym poligonie szkoleniowym, gdzie zarówno spółki dystrybucyjne jak i zaproszone firmy zewnętrzne prezentują swoje możliwości technologiczne  – powiedział Grzegorz Geruzel, kierownik Biura Prac Pod Napięciem.

 

Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć m.in. podnoszenie przewodów pod napięciem linii napowietrznej SN przy pomocy specjalistycznego urządzenia UDPP oraz prace pod napięciem na linii napowietrznej niskiego napięcia, a także czyszczenie przewodów z wykorzystaniem suchych gazów.

 

Na zainteresowanych najnowszymi technologiami czekały również  gogle do wirtualnej rzeczywistości stworzonej na potrzeby m.in. szkoleń prac pod napięciem.

 

Kolejna, już szósta, edycja Konferencji Prac Pod Napięciem, której tematyka skupiała się wokół „Prac Pod Napięciem w inwestycjach i rozwoju”, pokazała dobitnie, jak ważne dla branży energetycznej są tego typu spotkania pozwalające na wymianę spostrzeżeń i doświadczeń w tej  wciąż rozwijającej się dziedzinie.

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }