Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Dajemy moc do działania! Nowy film o pracy Enei Operator

O tym, jak wszechobecna i ważna w naszym codziennym życiu jest energia elektryczna opowiada najnowszy film o Enei Operator. Materiał pokazuje to, czego na co dzień nie widać - pracę tysięcy specjalistów, którzy dbają, aby energia była dostarczana przez 24 godziny na dobę do domów, przedsiębiorstw, miejsc użyteczności publicznej.

Enea Operator jest dystrybutorem energii elektrycznej w północno-zachodniej Polsce. Dysponuje i zarządza pracą sieci i infrastruktury energetycznej. Jej głównym zadaniem jest bezpieczne i niezawodne dostarczanie energii do odbiorców, przyłączanie do sieci elektroenergetycznej nowych użytkowników, w tym również wytwórców energii z odnawialnych źródeł. Enea Operator zarządza liniami energetycznymi o łącznej długości ponad 100 tys. km. Można by nimi ponad dwukrotnie opleść Ziemię na wysokości równika.

 

Specjaliści z Enei Operator dbają o ciągłe i sprawne funkcjonowanie linii na wszystkich poziomach napięć - od wysokiego, przekazującego prąd między regionami, przez linie średniego napięcia, po rozbudowaną sieć niskiego napięcia, która zasila nasze domowe instalacje. Dzięki temu energia dociera do ponad 2,6 mln odbiorców w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim oraz części województw dolnośląskiego oraz pomorskiego.

 

Infrastruktura Enei Operator to też ponad 250 tzw. Głównych Punktów Zasilania (GPZ), tysiące stacji transformatorowych, miliony liczników energii. Cała ta infrastruktura tworzy, na co dzień niezauważany przez wielu, układ zasilający współczesną gospodarkę. Nad jego sprawną pracą czuwają pracownicy Enei Operator - od elektromonterów, przez dyspozytorów aż po technicznych pracowników wsparcia.

 

– Moc i potencjał naszej Grupy stanowią ludzie, dlatego bohaterami filmu są nasi energetycy. To oni 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku, bez względu na warunki atmosferyczne, także podczas pandemii, dbają o sieć, o bezpieczeństwo i pewność dostaw energii elektrycznej, aby mieszkańcom z naszego regionu żyło się wygodniej – powiedział Marek Rusakiewicz, prezes Enei Operator.

 

Energia elektryczna od dawna to już nie tylko „światło”. Dziś dostęp do energii elektrycznej pozwala rozwijać pasje, realizować marzenia, pracować, a także kontaktować się z rodziną i znajomymi, nawet gdy bezpośrednie spotkania są mocno utrudnione.

 

– Praca w energetyce, a w szczególności na posterunku energetycznym na pewno nie jest monotonna. Codziennie czekają na nas zadania, które tylko pozornie są podobne do siebie, a tak naprawdę każdy dzień jest inny. Pracujemy w różnym terenie, w każdych warunkach, bez względu na pogodę. Cały czas musimy pamiętać także o bezpieczeństwie, naszym i innych osób. Praca z prądem  wymaga odpowiedzialności i odpowiednich kwalifikacji – powiedział MarcinKuchnowski, kierownik Posterunku Energetycznego Swarzędz.

 

Film wskazuje również kierunki rozwoju Enei Operator. Spółka jako ekspert w dziedzinie dostarczania energii, sukcesywnie przygotowuje sieć do nowych zadań wynikających z dynamicznej rozbudowy rozproszonego rynku odnawialnych źródeł energii.

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }