Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Enea Operator i Zachodniopomorska Straż Pożarna będą wspólnie edukować dzieci

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP oraz Wiceprezes Enei Operator podpisali porozumienie w sprawie współpracy w obszarze edukacji. Partnerzy łączą siły, by wspólne przekazywać najmłodszym wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i szybkiego reagowania na zagrożenia.

Podpisane porozumienie ma na celu realizację wspólnych projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci z terenu działania obu Partnerów. Dokument zakłada organizację wspólnych przedsięwzięć m.in. prelekcji, wydarzeń plenerowych, zajęć lekcyjnych czy pokazów sprzętu. Głównymi tematami spotkań będzie propagowanie bezpiecznego zachowania dzieci na podwórku, w domu, szkole czy przedszkolu, szybkiego reagowania na zagrożenia oraz postępowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

 

– Wszystkie działania dedykowanemu najmłodszym są dużą częścią naszej aktywności w ramach wolontariatu i CSR. Połączenie sił ze Strażą Pożarną pozowali nam przekazywać bardziej kompleksową wiedzę i dbać o bezpieczeństwo dzieci w bardzo szerokim zakresie. Już od wielu lat razem działamy w obszarze edukacji i promocji bezpieczeństwa. Od dziś możemy rozpocząć oficjalną współpracę, która mam nadzieję, zaowocuje wieloma ciekawymi projektami – powiedział Michał Cebula, Wiceprezes Zarządu ds. Pracowniczych Enea Operator.

 

Enea Operator od lat prowadzi szkołach podstawowych i przedszkolach zajęcia edukacyjne pt. „Nie taki prąd straszny” i „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo, Ty też o nie zadbaj”. Podczas lekcji dzieci zapoznają się z pojęciami związanymi z energią elektryczną, dowiadują się, jak powstaje prąd oraz poznają zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, tak by wiedziały, jak uniknąć poważnych wypadków.  Najmłodsi poznają zasady dotyczące zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej podczas prac ziemnych np. w ogrodzie, podczas przebudowy domu, a także w wielu innych przypadkach, jak uszkodzenia przewodów napowietrznych, w których okazać się może, że prąd staje się zagrożeniem.

 

Państwa Straż Pożarna prowadzi edukację z zakresu profilaktyki pożarowej. Służą do tego min. sale edukacyjne "Ognik”. Są to specjalnie wyposażone kompleksy pomieszczeń przeznaczone do edukacji dzieci klas I-III szkół podstawowych.  W trakcie zajęć dzieci uczą się m.in. prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zasad bezpiecznej ewakuacji oraz prawidłowego wzywania służb ratowniczych. Dzięki multimedialnemu wyposażeniu sal dydaktycznych zajęcia są podparte krótkometrażowymi filmami oraz efektami specjalnymi. Podpisane porozumienie daje możliwość poszerzenia oferty edukacyjnej obu Partnerów.

 

–  Nasze działania edukacyjne nie są ukierunkowane tylko na bezpieczeństwo pożarowe. Im więcej wiedzy przekażemy dzieciom, im więcej zagrożeń poznają, tym będą bardziej uważne i bezpieczniejsze. Taką mamy nadzieję, dlatego chętnie podejmujemy współpracę z Eneą Operator. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i wspólne projekty. Przy okazji nasze „Ogniki” chętnie wyposażymy w materiały edukacyjne dotyczące prądu i bezpieczeństwa energetycznego – powiedział Jarosław Tomczyk, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie.

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }