Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Enea Operator i zachodniopomorska Państwowa Straż Pożarna z nowym porozumieniem

Enea Operator rozwija współpracę z Państwową Strażą Pożarną w województwie zachodniopomorskim. Zawarte porozumienie określa formy wspólnych działań i wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia kompleksowego systemu reagowania na sytuacje kryzysowe. Energetycy i strażacy będą między innymi wymieniać się doświadczeniami z zakresu prowadzenia efektywnych działań ratowniczych w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Podpisanie dokumentu ma na celu m.in. współdziałanie w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzi, mienia i środowiska, a także walki z pożarami oraz likwidacji skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń związanych również z awariami infrastruktury elektroenergetycznej.

 

Współpraca pomiędzy energetykami a strażakami jest niezwykle istotna, szczególnie w kontekście klęsk żywiołowych, którym musimy stawiać czoła.  Obie te grupy zawodowe działają w pełnej harmonii, wspierając się nawzajem w trudnych sytuacjach. Nasze działania wzajemnie się uzupełniają, tworząc kompleksowy system reagowania na sytuacje kryzysowe. Porozumienie o współpracy ze strażą pożarną jest kluczowe nie tylko w kontekście akcji związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Ma ono również ogromne znaczenie wobec nowych wyzwań, jakie niesie ze sobą transformacja energetyczna – powiedział Sławomir Bielecki, dyrektor Oddziału Dystrybucji Szczecin Enei Operator.

 

Nie jest to pierwsze porozumienie między partnerami. Pierwszy dokument z 2021 r. dotyczył głównie realizacji wspólnych projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci. Zakładał on organizację m.in. prelekcji, wydarzeń plenerowych, zajęć lekcyjnych czy pokazów sprzętu. Głównymi tematami spotkań było propagowanie bezpiecznego zachowania dzieci na podwórku, w domu, szkole czy przedszkolu, szybkiego reagowania na zagrożenia oraz postępowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

 

Nowe porozumienie oprócz kontynuacji działań edukacyjnych, zakłada udostępnianie danych informacyjno-operacyjnych przydatnych do przeciwdziałania i likwidacji awarii, skutków zdarzeń pożarowych oraz współpracę przy wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Enea Operator przygotowała szereg działań w ramach zajęć doskonalących dla pracowników obu instytucji, które będą przeprowadzone na terenach i obiektach spółki, m.in. takich jak specjalistyczny poligon energetyczny w Łagowie. W ramach podpisanego dokumentu, zawierającego deklarację wzajemnego wsparcia, energetycy i strażacy będą uczestniczyć w zajęciach  z zakresu prowadzenia efektywnych działań ratowniczych w pobliżu infrastruktury energetycznej oraz urządzeń elektroenergetycznych pod napięciem.

 

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }