Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Enea Operator Partnerem Targów Edukacyjnych w Poznaniu

Enea Operator objęła patronatem XXVII edycję Targów Edukacyjnych w Poznaniu, która odbędzie się 10-12 marca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniu towarzyszyć będą Poznańskie Targi Książki. Już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

Targi Edukacyjne mają na celu prezentację ofert szkół publicznych i niepublicznych na każdym poziomie nauczania, w tym uczelni wyższych oraz centrów edukacyjnych. Są także doskonałą okazją dla młodych Wielkopolan, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia, do zapoznania się z propozycjami kierunków i profili szkół ponadpodstawowych. Dla naszej spółki udział w Targach Edukacyjnych jest dobrą okazją do promocji przedsiębiorstwa, jako nowoczesnego pracodawcy. To także świetny sposób na przedstawienie naszych działań proekologicznych oraz edukacyjnych, promujących głównie bezpieczeństwo, które prowadzimy jako spółka.

Kilka lat temu zainaugurowaliśmy Program Patronacki dla szkół technicznych, które kształcą uczniów na kierunkach energetycznych i elektrycznych. Do tej pory objęliśmy patronatem 12 szkół ponadpodstawowych z całego obszaru naszego działania. Program ma na celu przede wszystkim wparcie procesu kształcenia uczniów w placówkach, z którymi podpisaliśmy umowy o patronat. Jak to robimy? Organizujemy praktyki zawodowe, współfinansujemy wyposażenie pracowni energetycznych, prowadzimy warsztaty z obszaru technologii prac pod napięciem, opracowaliśmy program kształcenia w zawodzie technik elektryk, a także specjalny program stypendialny dla uczniów naszej klasy patronackiej. Poza patronatem nad szkołami branżowymi podejmujemy szereg innych działań o charakterze edukacyjnym. Od wielu lat w ramach projektu „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj”, czy „Akademia Bezpiecznego Dziecka”, wspólnie z Policją oraz Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną edukujemy jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu infrastruktury energetycznej. Mamy także na uwadze seniorów, dla których nasi wolontariusze, wspólnie z organizacjami pożytku publicznego, organizują warsztaty z zakresu zawierania umów, BHP i ochrony zdrowia. Chcemy, aby najstarsi z naszych Klientów, byli świadomymi, asertywnymi, a tym samym bezpiecznymi konsumentami. Jesteśmy blisko społeczności lokalnych, a odbiorcami naszych charytatywnych projektów są wszystkie społeczne grupy wiekowe. To oznacza, że nie tylko utrwalamy dobre nawyki, ale przede wszystkim integrujemy pokolenia.

Wejście na Targi Edukacyjne i Targi książki jest bezpłatne. Więcej szczegółów dotyczących Targów Edukacyjnych można znaleźć tutaj: Informacje o Targach Edukacyjnych w Poznaniu | Zapraszamy (mtp.pl).

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }