Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Program Edukacja - II Konferencja upowszechniająca w Łagowie

W poniedziałek, 17 kwietnia w Łagowie odbyła się II Konferencja upowszechniająca, realizowana w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego Program Edukacja. Prelegenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Enei Operator, Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Politechniki Poznańskiej zaprezentowali wypracowane rezultaty projektu „Innowacyjne kształcenie elektryków dostosowane do branży energetycznej”.

Pierwsza część konferencji odbyła się na nowoczesnym poligonie energetycznym w Łagowie. Uczniowie zaprezentowali moduł ćwiczeniowy kursu „Montaż Energetyczny”, co spotkało się z uznaniem ich umiejętności przez organizatorów i prelegentów.

 

Chcę pogratulować i podziękować uczniom za dzisiejszy pokaz na poligonie energetycznym. Nasza firma jest najlepszym przykładem na to, że gospodarka nie jest w stanie funkcjonować bez szkolnictwa zawodowego. Jako spółka z udziałem skarbu Państwa czujemy społeczną odpowiedzialność, patronując szkołom branżowym. Wykształceni, techniczni pracownicy są podstawą naszego działania –  powiedział Marcin Gawroński, prezes Zarządu Enea Operator, inaugurując drugą część konferencji.

 

Mamy świadomość jako pracodawca, że powinniśmy uczestniczyć w procesie edukacyjnym, przygotowującym naszych potencjalnych pracowników, zgodnie z naszym hasłem moc jest w ludziach. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt edukacyjny – dodał Michał Cebula, wiceprezes Zarządu ds. pracowniczych.

 

Zaproszeni goście, prelegenci oraz przedstawiciele uczelni wyższych dzielili się swoimi doświadczeniami i rezultatami współpracy przy projekcie edukacyjnym, opowiadając m.in. o wykorzystaniu filmów interaktywnych w nauczaniu przedmiotów zawodowych, zastosowaniu programu MATLAB w elektrotechnice, czy korzyściach płynących z zastosowania VR w kształceniu przyszłych specjalistów.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Rekrutacji i Promocji Pracodawcy w Departamencie Rozwoju Zasobów Ludzkich oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „Elektryk” w Nowej Soli i ze względu na rozbudowaną część praktyczną oraz teoretyczną było bardzo interesujące dla przybyłych uczniów, studentów oraz zaproszonych gości.

 

Jak nadmieniała Katarzyna Jarzębińska - Dyrektor Departamentu Rozwoju Zasobów Ludzkich - Enea Operator od kilku lat współpracuje ze szkołami technicznymi w obszarze swojego działania, które kształcą uczniów na kierunkach energetycznych oraz elektrycznych. Założeniem Programu Patronackiego wobec dwunastu szkół, z którymi Enea Operator nawiązała współpracę, jest przede wszystkim wsparcie w procesie kształcenia uczniów poprzez m.in.: aktywny i bezpośredni dialog z uczniami szkół patronackich promujący  spółkę jako pracodawcę, z którym warto nawiązać swoją zawodową przyszłość, czy też przyjmowanie uczniów na praktyki zawodowe, podczas których mogą zobaczyć, na czym polega specyfika pracy w branży energetycznej i z czym należy się mierzyć przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

pokaż więcej
7

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }