Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Enea Operator zaprezentowała się na spotkaniu szkół i ekspertów w Gorzowie Wielkopolskim

Pod koniec września w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie promocyjne w ramach realizacji projektu polsko-niemieckiego „Współpraca szkół i ekspertów – Przemysł 4.0 Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA w praktyce”. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubuskiego i Brandenburgii.

Enea Operator jako wystawca wspierała Zespół Szkół Elektrycznych, którego jest patronem, a także była czynnym partnerem w grze terenowej zorganizowanej dla młodzieży przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową. Podczas gry edukacyjnej (abilities game) uczestnicy podzieleni na 60 kilkuosobowych zespołów mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce.

 

- Uczestnicy spotkania byli żywo zainteresowani energetyką i. Dla Enei Operator jako potencjalnego pracodawcy, Ci młodzi ludzie są przyszłością dla naszej branży i dlatego od najmłodszych lat chcemy pokazywać im rożne ścieżki rozwoju zawodowego – powiedziała Katarzyna Jarzębińska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Zasobów Ludzkich Enei Operator.

 

Realizacja tak dużego wydarzenia, nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania naszych pracowników z różnych obszarów Spółki. Enea Operator przygotowała dla młodzieży ciekawe ćwiczenia z wiedzy o energetyce, pokaz pierwszej pomocy, zadania związane z pracą elektromonterów w technologii VR oraz pokaz auta elektrycznego. 

 

Młodzież podczas takich spotkań zawsze nas zaskakuje ogromną wiedzą i chęcią poznawania świata. Jesteśmy przekonani, że czasem wystarczy pokazać im możliwości, by otworzyć drogę do realizacji pasji. Interaktywne i manualne zadania na naszym stoisku cieszyły się dużym zainteresowaniem i stwarzały naturalną przestrzeń do zadawania pytań i dyskusji – podkreśliła Katarzyna Wiśniewska, Kierownik Biura Rekrutacji i Promocji Pracodawcy Enei Operator.

 

Równolegle odbywał się również konkurs dla młodych wynalazców. Tematem przewodnim pracy konkursowej było zaprojektowanie i wykonanie rozwiązania dla Przemysłu 4.0, Green Deal. Wszystkie prace miały charakter użytkowy i były oceniane przez kapitułę złożoną z przedstawicieli SEP, Enea Operator, ZIPH, Fundacji Free, Stowarzyszenia Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań. Nagrodzono najlepsze prace, a ich projektanci otrzymali wartościowe nagrody. Dobra energia młodych ludzi oraz ich chęć nauki przez zabawę pokazuje, że to doskonała forma spotkań z młodzieżą.

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }