Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991

Odpowiedzialny biznes

Rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu dla dzieci dot. bezpieczeństwa

Enea Operator we współpracy z Komendą Miejską Policji w Poznaniu kontynuują projekt informacyjno-edukacyjny pn. „Akademia Bezpiecznego Dziecka”. W pierwszym tygodniu października spotkaliśmy się z podopiecznymi przedszkola w Tarnowie Podgórnym. Przed nami odwiedziny w kilkudziesięciu innych placówkach – przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie działania KMP w Poznaniu i w powiecie poznańskim.

To już dwunasta edycja akcji poświęconej pogłębianiu wiedzy o bezpieczeństwie wśród najmłodszych, którą Enea Operator realizuje wraz z policjantami z KMP w Poznaniu. 

 

Wcześniej nosiła ona nazwę „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”. Jednak w tym roku projekt przemianowano na „Akademię Bezpiecznego Dziecka”, gdyż objął on swym działaniem także pierwsze klasy szkół podstawowych.

 

Inauguracja tegorocznej edycji „Akademii” odbyła się w przedszkolu „Pod Wesołą Chmurką” w Tarnowie Podgórnym. Jak zwykle podczas takich spotkań nie zabrakło pozytywnych emocji. Dzieci zaprezentowały gościom swoje artystyczne talenty. Jeden z funkcjonariuszy wskazał dzieciom najczęstsze zagrożenia dla ich zdrowia w codziennym życiu i przypomniał zasady zachowania w niebezpiecznych sytuacjach, a także w pobliżu urządzeń energetycznych. Potem ich serca skradli Pyrek, policyjna maskotka, i Bajka – specjalnie przeszkolona do kontaktu z dziećmi ośmioletnia suka, która towarzyszyła policjantom.

 

W spotkaniu wzięło udział około pięćdziesięciorga dzieci z grup „Sówki” i „Sikorki”. Wszyscy młodzi słuchacze „Akademii Bezpiecznego Dziecka” otrzymali w nagrodę upominki i książeczki.

 

Kolejne spotkania odbywać się będą w placówkach oświatowych w Poznaniu oraz Niepruszewie, Kórniku, Luboniu, Czerwonaku, Konarzewie, Wirach, Iwnie, Krośnie, Łopuchowie, Pobiedziskach, Modrzu, Puszczykowie, Złotnikach, Zalasewie, Ceradzu Kościelnym.

pokaż więcej
Podziel się na:
zobacz także

„Kwiat za grat”– wymienimy elektrośmieci na rośliny

Nie igraj z prądem - „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”

Wolontariusze Enei Operator pomagali w festynie i zbiórce na zwierzaki

Wolontariusze Enei Operator wsparli specjalny festyn dla Lilki