Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991

Odpowiedzialny biznes

Nie igraj z prądem - „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”

„Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”- to przewodnie hasło akcji realizowanej przez Eneę Operator już od 6 lat. Akcja ma na celu przypomnienie zarówno dorosłym, jak i dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. To ważne szczególnie teraz, latem, gdy więcej czasu spędzamy na dworze.

Enea Operator działa na obszarze 5 województw, jest właścicielem prawie 107 tys. km linii energetycznych i ponad 38 tys. transformatorów sieciowych. Pracownicy Enei Operator wypełniając swoje obowiązki na co dzień monitorują stan techniczny sieci i urządzeń. Dbają o bezpieczeństwo. Nie są jednak w stanie zapobiec wypadkom, których przyczyną jest nieodpowiedzialne  zachowanie i brawura. Wdrapywanie się na słupy, granie w piłkę czy badmintona, a nawet pilotowanie drona w ich pobliżu może być przyczyną nieszczęśliwego wypadku. Podobnie rzecz się ma z wchodzeniem na teren stacji, dotykaniem uszkodzonych szafek energetycznych i in. 

 

Większość tego typu zachowań jest wynikiem braku wyobraźni albo niewiedzy, z jak dużym niebezpieczeństwem możemy mieć do czynienia. Dlatego Enea Operator apeluje „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”.

 

Propagowaniu idei bezpieczeństwa służą m.in. krótkie filmy, także w wersji dla niesłyszących, pokazujące najczęstsze przypadki brawury i nieodpowiedzialnych zachowań. Filmy wskazują i pomagają przewidzieć sytuacje niebezpieczne, których można uniknąć zachowując ostrożność. 

 

Warto obejrzeć je zwłaszcza teraz, gdy większość czasu po pracy albo urlopu spędzamy na wolnym powietrzu.

Podziel się na:
zobacz także

„Kwiat za grat”– wymienimy elektrośmieci na rośliny

Wolontariusze Enei Operator pomagali w festynie i zbiórce na zwierzaki

Wolontariusze Enei Operator wsparli specjalny festyn dla Lilki

Rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu dla dzieci dot. bezpieczeństwa