Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Nie igraj z prądem - „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”

„Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”- to przewodnie hasło akcji realizowanej przez Eneę Operator już od 6 lat. Akcja ma na celu przypomnienie zarówno dorosłym, jak i dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. To ważne szczególnie teraz, latem, gdy więcej czasu spędzamy na dworze.

Enea Operator działa na obszarze 5 województw, jest właścicielem prawie 107 tys. km linii energetycznych i ponad 38 tys. transformatorów sieciowych. Pracownicy Enei Operator wypełniając swoje obowiązki na co dzień monitorują stan techniczny sieci i urządzeń. Dbają o bezpieczeństwo. Nie są jednak w stanie zapobiec wypadkom, których przyczyną jest nieodpowiedzialne  zachowanie i brawura. Wdrapywanie się na słupy, granie w piłkę czy badmintona, a nawet pilotowanie drona w ich pobliżu może być przyczyną nieszczęśliwego wypadku. Podobnie rzecz się ma z wchodzeniem na teren stacji, dotykaniem uszkodzonych szafek energetycznych i in. 

 

Większość tego typu zachowań jest wynikiem braku wyobraźni albo niewiedzy, z jak dużym niebezpieczeństwem możemy mieć do czynienia. Dlatego Enea Operator apeluje „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”.

 

Propagowaniu idei bezpieczeństwa służą m.in. krótkie filmy, także w wersji dla niesłyszących, pokazujące najczęstsze przypadki brawury i nieodpowiedzialnych zachowań. Filmy wskazują i pomagają przewidzieć sytuacje niebezpieczne, których można uniknąć zachowując ostrożność. 

 

Warto obejrzeć je zwłaszcza teraz, gdy większość czasu po pracy albo urlopu spędzamy na wolnym powietrzu.

Podziel się na:
zobacz także
„Kwiat za grat”– wymienimy elektrośmieci na rośliny
Wolontariusze Enei Operator pomagali w festynie i zbiórce na zwierzaki
Wolontariusze Enei Operator wsparli specjalny festyn dla Lilki
Rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu dla dzieci dot. bezpieczeństwa
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }