Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Działamy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Niemal 150 dzieci wzięło udział w spotkaniach z wolontariuszami i pracownikami Enei Operator na temat bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z urządzeń elektrycznych i zabaw w pobliżu infrastruktury energetycznej. Odwiedziliśmy przedszkola w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i kilku innych miejscowościach na terenie działania spółki.

Od początku października do 25. listopada wolontariusze Enei Operator niemal co tydzień spotykali się z przedszkolakami. W przedszkolach nr 46 i 38 w Zielonej Górze o tym, że „Nie taki prąd straszny”, ale bardzo ważny w codziennym życiu, mówiła dzieciom nasza wolontariuszka Grażyna Owsianny. W gorzowskim Przedszkolu nr 32 im. Króla Maciusia I gościli Katarzyna Sawicka i Patryk Jarosz.

 

- Dzieci obejrzały film edukacyjny „Krzyś elektryk”, wzięły udział w pogawędce dotyczącej zachowania bezpieczeństwa przy korzystaniu z urządzeń eklektycznych. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej – relacjonują nasi wolontariusze. Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich umiejętności przy wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poćwiczyły wzywanie służb ratunkowych oraz sprawdziły znajomość numeru alarmowego.

 

Spotkania z dziećmi w listopadzie rozpoczęliśmy od odwiedzin w Szkole Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie przy ul. Konwaliowej. Milena Napierała i Natalia Bejtlich tłumaczyły najmłodszym uczniom, skąd bierze się prąd i jak rozsądnie, zgodnie z zasadami z niego korzystać. Tydzień później wolontariuszki Enei Operator Magdalena Kuczyńska, Ewelina Pająk i Magdalena Chałupka wraz z Krzysiem elektrykiem pojawiły się w Przedszkolu Zwierzoland w Szczepankowie. Tu również było mnóstwo zajęć i zabaw, które w ciekawy i przystępny sposób przypomniały dzieciom, że prąd jest pożyteczny, ale bez zachowania zasad bezpieczeństwa bywa niebezpieczny.    

 

Pracownicy Enei Operator odwiedzają placówki oświatowe także w ramach realizacji działań CSR. W listopadzie, realizując akcję edukacyjną „Akademia Bezpiecznego Dziecka”, byli m.in. w przedszkolu w Iwnie. Towarzyszyli im policjanci z komisariatu w Kostrzynie. Cykl jesiennych spotkań zakończyła wizyta w przedszkolu w Młynkowie. Razem z grupą ok. 30 dzieci realizowaliśmy akcję  „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj” przypominając najmłodszym zasady korzystania z urządzeń elektrycznych, a także zasady bezpieczeństwa w pobliżu infrastruktury energetycznej.

 

- Po dłuższej pandemicznej przerwie z radością wracamy do przedszkoli, by edukować najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Jak widać po minionych miesiącach, zapotrzebowanie w przedszkolach i szkołach podstawowych jest duże. Już teraz planujemy spotkania w 2023 roku. Cieszymy się, że możemy w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci na naszym obszarze. – podsumowuje Anna Włodarczak, koordynator ds. wolontariatu w spółce.

 

Choć spotkania z najmłodszymi przebiegają według podobnych scenariuszy to jednak każde z nich jest inne i pełne radości, bo dla dzieci wizyta osób spoza placówki to ważne wydarzenie. Emocje eksplodują podczas konkursów wiedzowych i rozwiązywania krzyżówek. Z kolei dla nas to okazja do poznawania świata dzieci,  które z przyjemnością dzielą się z nami przeróżnymi mądrościami związanymi z bezpieczeństwem, np. że do gniazdka nie wolno wtykać długopisów, albo że wujek Stasiu kopał tak głęboko aż do kabli! Każdy z naszych małych słuchaczy otrzymuje pakiet drobnych upominków, który wspiera ich w utrwalaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

Podziel się na:
zobacz także
„Kwiat za grat”– wymienimy elektrośmieci na rośliny
Nie igraj z prądem - „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”
Wolontariusze Enei Operator pomagali w festynie i zbiórce na zwierzaki
Wolontariusze Enei Operator wsparli specjalny festyn dla Lilki
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }