Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Enea Operator po raz kolejny przekazała materiały do odbudowy infrastruktury energetycznej na Ukrainie

Enea Operator wspólnie z innymi polskimi Operatorami Systemów Dystrybucyjnych, wspiera odbudowę nieustannie niszczonej sieci energetycznej Ukrainy. Spółka przekazała materiały, które pomogą w odtworzeniu zdewastowanej infrastruktury energetycznej. Enea Operator poprzez fundację Enea, wspiera również mieszkańców Ukrainy oraz uchodźców a pracownicy firmy włączają się w wiele inicjatyw pomocowych dla objętego wojną kraju.

Agresja Rosji na terytorium Ukrainy nadal trwa. Zniszczenia powiększają się, coraz więcej osób potrzebuje pomocy. Bezpieczeństwo ludności cywilnej za naszą wschodnią granicą staje się priorytetem. Dlatego Enea Operator oraz pozostałe OSD w kraju  przyłączyły się do wspólnej inicjatywy koordynowanej przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W ramach tego przedsięwzięcia, Enea Operator przekazała Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych urządzenia elektroenergetyczne takie, jak m.in.: aparatura, osprzęt elektrotechniczny, kable, przewody dedykowane do linii i stacji elektroenergetycznych oraz materiały BHP. Przekazane materiały pozwolą ukraińskim energetykom przywracać zasilanie, szczególnie na obszarach najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi i chociaż częściowo odbudować infrastrukturę. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz ciągłości dostaw energii elektrycznej na terenie Ukrainy jest obecnie bardzo trudne i jednocześnie niezmiernie ważne w obliczu panującej już zimy i trudnych warunków atmosferycznych. Każde działanie, które poprawi tę sytuację jest bardzo istotne dla ludności ukraińskiej. 

 

Liczymy, że przekazana darowizna choć częściowo poprawi sytuację energetyczną na terytorium Ukrainy i pozwoli na zaspokojenie podstawowych potrzeb energetycznych tego kraju.

 

Dystrybucją przekazanych materiałów zajmuje się Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych.

 

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }