Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Wolontariusze Enei Operator edukują najmłodszych

Wolontariusze Enei Operator w marcu odwiedzili kilka przedszkoli i szkół, by opowiedzieć dzieciom, jak powstaje prąd i jak z niego korzystać w bezpieczny sposób. Z programem „Nie taki prąd straszny” oraz filmami edukacyjnymi o Krzysiu elektryku i przesłaniem kampanii „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!” byliśmy w placówkach w Lesznie, Zielonej Górze, Skokach, Wrześni i Poznaniu.

„Nie taki prąd straszny” – z tym programem nasi wolontariusze Małgorzata Bidzińska, Kinga Sroczyńska-Nowak, Dominik Podbylski i Przemysław Witkowski na początku marca odwiedzili „Iskierki” - grupę czterolatków w przedszkolu „Bajka” w Lesznie.

 

-  W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób obecnie pozyskiwana jest energia elektryczna, jakie zagrożenie niesie za sobą niewłaściwa obsługa urządzeń elektrycznych oraz w jaki sposób można oszczędzać energię – relacjonuje Dominik Podbylski.

 

W grupie „Iskierki’”, niemal trzydziestoosobowej, nie zabrakło dzieci szczególnie zainteresowanych energią elektryczną, które były niezwykle aktywne podczas zabaw i konkursów. Co więcej, mimo opadów śniegu i wiatru Iskierki z radością ruszyły na zwiedzanie samochodu Pogotowania energetycznego. Mogły też poznać sprzęt zabezpieczający pracowników przed porażeniem.

 

- Ogromnie dziękuję naszym wolontariuszom z Kościana  za organizację tej pogawędki – dodaje Konrad Lajszner, Specjalista ds. Pomiarów Drobnego Odbioru, który koordynował spotkanie w przedszkolu „Bajka”.

 

W Zielonej Górze Miejskie Przedszkole nr 19 odwiedziła Justyna Włodarczyk. Dla dzieci frajdę stanowiły nie tylko ciekawa prelekcja „Nie taki prąd straszny” połączona z aktywnością w konkursach, ale także m.in. przymierzanie kasków elektromonterskich Enei Operator.

 

W poznańskim przedszkolu „Król Elfów” na os. Jana III Sobieskiego o tym, skąd się bierze prąd i jak z niego korzystać bezpiecznie opowiadali Beata Raysner i Łukasz Piasecki. Nasi wolontariusze zaprezentowali film edukacyjny, omówili go z dziećmi i dzięki przeprowadzonym zabawom utrwalili przekazane w ten sposób wiadomości. W Szkole Podstawowej w Skokach z dziećmi spotkała się nasza wolontariuszka Monika Szcześniak. Młodych słuchaczy zafascynowała przede wszystkim kula plazmowa, dzięki której mogli poznać zasady rządzące powstawania wyładowań elektrycznych. Ciekawość wzbudziły także elementy odzieży monterów, które na co dzień chronią ich w pracy.

 

Z Krzysiem elektrykiem do przedszkola we Wrześni wybrali się Anna Włodarczak i Krzysztof Kowalczyk, pracownik EOP Września. Filmy z przygodami Krzysia wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci, które utożsamiają się z naszym bohaterem, ucząc się właściwego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. To najważniejsze zadanie naszych wolontariuszy, którzy w ramach kampanii „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!” edukują najmłodszych.

 

Wszystkie dzieci, z którymi się spotykamy w przedszkolach i szkołach, otrzymują od Enei Operator materiały edukacyjne, książeczki do kolorowania i z krzyżówkami oraz drobne gadżety przypominające słuchaczom, co to jest prąd i jak bezpiecznie z niego korzystać.  

 

pokaż więcej
10
Podziel się na:
zobacz także
Wolontariusze uczą dzieci bezpieczeństwa
Z Krzysiem elektrykiem u dzieci w „Zwierzolandzie”
Pracownicy Enei Operator zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt
Enea Operator uroczyście zakończyła tegoroczną edycję projektu: „Akademia Bezpiecznego Dziecka”
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }