Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Pracowity czerwiec naszych wolontariuszy

Działamy! Wolontariusze Enei Operator odwiedzili w czerwcu aż sześć przedszkoli i szkół na terenie działania spółki. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa, które należy zachować w pobliżu infrastruktury energetycznej oraz podczas korzystania z urządzeń elektrycznych w domu, a także wskazywali proste sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej.

W pierwszy piątek czerwca w Międzynarodowej Szkole Podstawowej „Sokrates” w Bydgoszczy z uczniami klas pierwszych spotkał się Marek Wiśniewski.  

 

- Przeprowadziłem spotkanie pt.: „Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem”. Wzięło w nim udział 51 uczniów, którzy wykazali się zaangażowaniem i ekscytacją dla przedstawionej tematyki – relacjonuje wolontariusz. - Dzieci w dużym skupieniu obejrzały filmik z Krzysiem Elektrykiem i aktywnie powtarzały nowe słowa usłyszane w filmie. Dzięki przystępnej formie zaprezentowanych nowych informacji bez problemu rozwiązały krzyżówkę oraz odpowiadały na zadane pytania.

 

W ocenie Marka Wiśniewskiego niecodzienna lekcja pobudziła zainteresowanie uczniów, którzy zaczęli zadawać pytania dotyczące energii elektrycznej. Kulminacja emocji nastąpiła podczas rozdawania gadżetów opatrzonych logo Enei Operator.

 

- Dzieci dostały dodatkową zachętę w postaci obietnicy, że po wypełnieniu przekazanych książeczek w nagrodę otrzymają dyplom za wykonaną pracę i udział w spotkaniu – mówi M. Wiśniewski. - Widocznym efektem edukacyjnym po spotkaniu było rozpoznawanie i odnajdywanie przez dzieci w najbliższej okolicy znaków ostrzegawczych przy urządzeniach elektroenergetycznych.

 

W połowie czerwca nasi wolontariusze odwiedzili także Szkołę Podstawową nr 2 w Gnieźnie oraz Przedszkole Samorządowe „Akademia Pana Kleksa” w Osiecznej.

 

 - W ramach programu „Nie taki prąd straszny” dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje energia elektryczna i jak jest przesyłana, jakie zagrożenie niesie za sobą niewłaściwa obsługa urządzeń elektrycznych oraz w jaki sposób można oszczędzać energię, a ciekawe pytania i odpowiedzi rozweseliły całe przedszkole – relacjonuje Dominik Podbylski, który odwiedził „Akademię Pana Kleksa” w towarzystwie Małgorzaty Bidzińskiej, Agnieszki Kąkolewskiej i Artura Łuczaka.   

 

Wolontariusze omówili pierwszą pomoc przedmedyczną, a zaprezentowane praktyczne udzielenie pierwszej pomocy pani przedszkolance było olbrzymią atrakcją nie tylko dla dzieci. 

 

Te miały też niepowtarzalną możliwość obejrzenia pojazdu Pogotowia Energetycznego, który wzbudził niemałą sensację. Z zaciekawieniem obejrzały całe wyposażenie samochodu, a także skorzystały z możliwości ubrania kasku ochronnego i rękawic izolacyjnych. Na pamiątkę pobytu nasi wolontariusze otrzymali od przedszkolaków uroczy upominek w postaci kwiecistych śrubokrętów.

 

Kilka dni później z propagowanymi przez Enea Operator i Fundację Enea programami skierowanymi do najmłodszych do Szkoły Podstawowej nr 17 na os. B. Chrobrego w Poznaniu wybrała się Beata Raysner.  

 

- Oprócz tematów ściśle powiązanych z bezpieczeństwem opowiedziałam i pokazałam dzieciom zasady działania kuli plazmowej. Wspólnie tworzyliśmy także prąd z warzyw i owoców – mówi Beata Raysner.

 

Ostatnie dni czerwca, z racji zakończenia nauki w szkołach, to spotkania z przedszkolakami, które część wakacji spędzają w placówkach pełniących dyżury.

 

W Szczecinie do Przedszkola nr 23 „Zefirek” wybrała się Ania Biniek, rzecznik prasowy szczecińskiego Oddziału Dystrybucji. Dzieci dowiedziały się jak powstaje prąd, jakie są źródła pozyskiwania energii oraz zdobyły wiedzę dotyczącą zagrożeń, wynikających z nieprawidłowego korzystania z energii elektrycznej.

 

– Znak z błyskawicą oznacza, że nie można się w tym miejscu bawić. Są tutaj urządzenia elektryczne i mogą porazić prądem – opowiadały dzieci po zajęciach.

 

Animowany film z Krzysiem Elektrykiem w roli głównej oraz krzyżówka edukacyjna wzbudziły wiele pozytywnych emocji i zainteresowania, jednakże to zwiedzanie wozu pomiarowego było największą atrakcją.

 

Pracowity czerwiec wolontariuszy Enei Operator zamknęło spotkanie Wiesława Szczechowiaka w Niepublicznym Przedszkolu „Czarodziejski Zamek” w Skórzewie, za które otrzymaliśmy specjalne podziękowanie od dyrekcji placówki.

 

W sumie w czerwcu wolontariusze Enei Operator spotkali się z niemal 200 dziećmi, którym przypomnieli zasady bezpieczeństwa. Wszystkie one otrzymały także drobne gadżety i książeczki edukacyjne przypominające co to jest energia elektryczna, w jaki sposób się ją produkuje i przesyła, a także jak w prosty sposób można ją oszczędzać z korzyścią dla środowiska naturalnego. 

pokaż więcej
7
Podziel się na:
zobacz także
Wolontariusze uczą dzieci bezpieczeństwa
Z Krzysiem elektrykiem u dzieci w „Zwierzolandzie”
Pracownicy Enei Operator zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt
Wolontariusze Enei Operator edukują najmłodszych
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }