Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Enea Operator uroczyście zakończyła tegoroczną edycję projektu: „Akademia Bezpiecznego Dziecka”

Enea Operator od wielu lat współpracuje z poznańską Policją przy organizacji „Akademii Bezpiecznego Dziecka”, a wcześniej „Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka”. Finał tegorocznej akcji miał miejsce w Przedszkolu nr 77 „Koraliki” w Poznaniu. Szczególny charakter wydarzeniu  nadał  jubileusz 70-lecia istnienia tej placówki.

„Akademia Bezpiecznego Dziecka”, to projekt prewencyjny, który nasza spółka prowadzi
z sukcesem od wielu lat wspólnie z Komendą Miejską Policji w Poznaniu.  Adresatami akcji są dzieci z przedszkoli i uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych a także ich rodzice i opiekunowie. Tematyka wszystkich działań związana jest z propagowaniem bezpiecznego zachowania najmłodszych, szczególnie w czterech strefach: na drodze, zwłaszcza w pobliżu infrastruktury energetycznej, w domu, w przedszkolu i szkole, ale także w Internecie.

Zajęcia proponowane najmłodszym obejmują między innymi naukę podstawowych znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego, zachowania wobec obcych, bezpiecznego kontaktu z psem, właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych, wyłącznie pod opieką dorosłych itp.

Na uroczystości 70 - lecia Przedszkola nr 77 „Koraliki”, podczas której wspólnie z Policją podsumowaliśmy tegoroczną edycję Projektu, obecni byli między innymi: Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania oraz Przemysław Alexandrowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania.  

Elżbieta Przybylak - Dyrektor Przedszkola podziękowała za codzienną pracę obecnej kadrze pedagogicznej, a rodzicom i sponsorom za zaangażowanie w życie przedszkola i cenne inicjatywy, które tworzą przyjazny klimat placówki. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień zaproszonych gości a także serdecznych życzeń kolejnych jubileuszy i sukcesów.

Najbardziej oczekiwanym momentem uroczystości było wystąpienie przedszkolaków, którzy
z radością dali pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich.

Od września rusza kolejna edycja Projektu „Akademia Bezpiecznego Dziecka”. Jak co roku obok poznańskiej Policji, wolontariusze z naszej spółki będą prowadzić na terenie placówek oświatowych zajęcia edukacyjne i profilaktyczne. Cel tych działań pozostaje niezmienny: propagowanie bezpiecznego zachowania się dzieci na drodze, podczas zabawy w przedszkolu, szkole ale także w domu i na podwórku.

pokaż więcej
5
Podziel się na:
zobacz także
Wolontariusze uczą dzieci bezpieczeństwa
Z Krzysiem elektrykiem u dzieci w „Zwierzolandzie”
Pracownicy Enei Operator zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt
Wolontariusze Enei Operator edukują najmłodszych
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }