Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo - Ty też o nie zadbaj

„Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!” to akcja Enei Operator informująca , że w pobliżu infrastruktury energetycznej zawsze należy zachować ostrożność i nie należy popadać w rutynę. Nasza spółka jest właścicielem ponad 114 tysięcy kilometrów linii, ponad 36 tysięcy stacji transformatorowych i innych urządzeń energetycznych na terenie północno-zachodniej Polski. Modernizuje i dobudowuje elementy sieci, aby zwiększać niezawodność dostaw energii elektrycznej, dbając o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Jednak nawet najbezpieczniejsze urządzenia nie zniwelują różnego rodzaju wypadków, jeżeli nie będziemy w ich pobliżu zachowywać się odpowiedzialnie. Wchodzenie na słupy, zbliżanie do przewodów będących pod napięciem przedmiotów, które przewodzą prąd czy nawet dewastowanie elementów sieci to najczęstsze przyczyny wypadków. Część z nich wynika z braku odpowiedzialności, część z beztroski lub braku wyobraźni, jeszcze inne zwyczajnie z niewiedzy. Dlatego poprzez kampanię pokazującą zagrożenia chcemy uczulić wszystkich: sieć jest bezpieczna - dbałość o to jest priorytetem Enei Operator - ale również Ty musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo!

 

Celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań w pobliży elementów sieci elektroenergetycznej. Adresowana jest do wszystkich, zarówno najmłodszych jak i trochę starszych, bo przecież każdy codziennie mija słupy, stacje czy szafki energetyczne.

 

Bądźmy odpowiedzialni i sami zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych!

 

Partnerzy akcji

 

 

Bawiąc się

Bawiąc się ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu upewnij się, że w Waszym otoczeniu nie ma uszkodzonych elementów infrastruktury energetycznej, a Twoje dzieci nie mają do nich dostępu. Zerwane przewody czy zniszczone szafki energetyczne, mogą być dla dzieci – i nie tylko – bardzo niebezpieczne. Szczególną uwagę zwróć na linie średniego i wysokiego napięcia i uczul bawiących się, żeby pod żadnym pozorem nie wspinały się na słupy! Obejrzyj wraz z dziećmi poniższy film, by zabawy zawsze kończyły się szczęśliwie. 

 

 

By zabawa była bezpieczna: 
 
Sprawdź czy w pobliżu nie ma linii energetycznej lub innych urządzeń pod napięciem, gdy:
 
1. Puszczasz latawce
2. Latasz balonem, szybowcem czy na paralotni
3. Puszczasz dron

 

Nigdy nie wchodź na słup i pod żadnym pozorem nie dotykaj infrastruktury energetycznej!

 

 

 

Wędkując zachowaj ostrożność!

Wędkując nad akwenem wodnym z reguły nie zwracamy uwagi na otaczającą nas infrastrukturę energetyczną. Używane przez miłośników wędkowania sprzęty są przeważnie bardzo długie (wędki) i zawsze istnieje ryzyko, że przez nieuwagę możemy zahaczyć o wiszące nad naszymi głowami linie energetyczne. Co więcej wędki często wykonane są z materiałów, które łatwo przewodzą prąd – np. z poliwęglanu. To zwiększa możliwość porażenia. Obejrzyj poniższy film i przy kolejnym wypadzie na ryby pamiętaj, aby będąc nad wodą rozejrzeć się i sprawdzić jakie źródła prądu Cię otaczają. 

 

Będąc na rybach zwróć uwagę:
 
1. By na łowisku nie znajdować się pod linią energetyczną
2. Jeśli opierasz wędkę o samochód, drzewo, słup sprawdź czy nie znajdujesz się pod linią energetyczną
3. Łowiąc z łódki sprawdź czy nad akwenem nie przebiega linia energetyczna
 
 
 

Pracując w ogrodzie zachowaj ostrożność!

Prace w ogrodzie są dla wielu sposobem na wyciszenie i relaks. Aby jednak zajęcia te nie przerodziły się w nieszczęśliwy wypadek koniecznie zwróć uwagę na otaczającą Cię infrastrukturę energetyczną. Uważaj by pracując na wysokościach np. przy pielęgnacji drzew lub zrywaniu z nich owoców nie zbliżyć się za bardzo do linii energetycznych. Pamiętaj, że aby zostać porażonym prądem nie trzeba dotknąć przewodów. Czasem wystarczy za bardzo się zbliżyć! Obejrzyj poniższy film i zobacz na co zwracać uwagę. 

Podziel się na:
zobacz także
„Przyłącz się do czytania” – Enea Operator otworzyła pierwszy kącik czytelniczy
Kolorowy banner z ekologicznym przekazem ozdobił GPZ w Wałczu.
Enea Operator – działamy dla natury z #ENERGIAnaturalnie
Rodzinny festyn w Szczecinie już za nami!
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }