Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Z uczniami o innowacjach technologicznych w Enei Operator

Gogle i oglądanie obiektów pracujących na sieci Enei Operator, mini-szkolenie w VR-busie oraz spotkanie z pracownikami Biura Inicjatyw Innowacyjnych, którzy w codziennej pracy wykorzystują nowoczesne technologie – oto atrakcje, na jakie mogli liczyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie. Spotkaliśmy się z nimi w Stolicy eXperymentu przekazując w pigułce wiedzę teoretyczną i praktykę związaną z pracą w naszej spółce.

Około czterdziestu uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej, zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, skorzystało z okazji poznania ich zastosowania w energetyce. W sali Stolicy eXperymentu przy ul. Słowackiego w Gnieźnie oraz w zaparkowanym obok VR-busie tajniki wirtualnej rzeczywistości i szkoleń z wykorzystaniem zdjęć 360° przekazywali młodzieży Przemysław Starzyński, Kierownik Biura Inicjatyw Innowacyjnych i Artur Andrzejewski, Koordynator ds. innowacji w Enei Operator. Nad przebiegiem spotkania czuwał Marek Cichocki, dyrektor RD Gniezno.

 

- Wdrażanie najnowszych technologii, jakimi są między innymi drony, sztuczna inteligencja czy technologia wirtualnej rzeczywistości, już znacząco wspierają, a z czasem będą coraz silniej wspierać rozwój kompetencji naszych pracowników, do których być może kiedyś dołączą dzisiejsi uczniowie - słuchacze naszych prelekcji – mówi Przemysław Starzyński, który w krótkiej prelekcji przedstawił zebranym historię powstania m.in. technologii 3D nawiązując do gier komputerowych, z jakich korzystają na co dzień nastolatkowie a potem do codziennych zajęć naszych elektromonterów. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę, czyli włożenie gogli i zwiedzanie różnych obiektów funkcjonujących na sieci elektroenergetycznej Enei Operator. Młodzież mogła wirtualnie wejść na teren jednego z Głównych Punktów Zasilana (GPZ), na słupy energetyczne, otworzyć i zamknąć szafki, a przy okazji „wymienić” ich zużyty element. Było przy tym niemało zabawy i śmiechu, bo nie każdemu udało się to za pierwszym razem.

 

- Celem naszego spotkania dydaktycznego przede wszystkim było pokazanie uczniom, którzy stoją przed wyborem zawodu, nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w Enei Operator a przez to zachęcenie ich do kontynuowania nauki w szkołach ponadpodstawowych kształcących w zawodach elektryk i elektromonter – podkreślił Marek Cichocki.

 

Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali drobne gadżety Enei Operator przypominające im m.in. o zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Podziel się na:
zobacz także
„KARMAwraca” – dary trafiły do schronisk dla zwierząt!
Akademia Bezpiecznego Dziecka- ruszyła kolejna edycja
Działamy! Pracownicy Enei Operator edukują przedszkolaków i uczniów
Edukujemy poprzez zabawę!
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }