Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Nasi wolontariusze odwiedzają przedszkola i szkoły

Wolontariusze Enei Operator jesienią ruszyli do szkół i przedszkoli, by tam przekazać dzieciom wiedzę o tym, jak powstaje energia elektryczna oraz przypomnieć zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń zasilanych prądem.

Tej jesieni jedenastu wolontariuszy odwiedziło 7 placówek na obszarze działania Enei Operator. W spotkaniach z nimi wzięło udział 435 dzieci. Takie spotkania zazwyczaj są pełne emocji i ciekawych wrażeń, zwłaszcza gdy uczestniczą w nim pracownicy Pogotowia Energetycznego.

 

- Spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie rozpoczęły się od filmu „Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem”, poruszającego wszystkie zaplanowane tematy związane z prądem. Po filmie w formie wspólnych ćwiczeń dzieci wytwarzały na różne dostępne sposoby energię elektryczną, poznając zalety i wady poszczególnych źródeł wytwórczych oraz zyskując zrozumienie dla złożoności całego systemu. Część grup miała okazję rozwiązać wspólnie krzyżówkę, pozostali zrobili to już później we własnym zakresie, bo na szkolnym boisku czekał już na nich samochód Pogotowia Energetycznego – relacjonował Aleksander Szajek, wolontariusz Enei Operator.

 

Nasi elektromonterzy opowiadali o swojej pracy pokazując wykorzystywane do poszczególnych prac narzędzia, spośród których największym zainteresowaniem cieszyły się wskaźnik teleskopowy, kamera termowizyjna, słupołazy oraz sprzęt ochronny. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudził sam pojazd, który otoczyli uczniowie także spoza zaplanowanych grup.

 

- Na koniec uczniowie otrzymali pamiątki przygotowane przez Eneę Operator oraz książeczki Fundacji Enea do samodzielnego wypełnienia, służące lepszemu utrwaleniu zdobytej na spotkaniu wiedzy – dodał A. Szajek.

 

Do Szkoły Podstawowej w Przylepie z prezentacją wybrał się Tadeusz Nocuń.

 

- Dzieci z zaciekawieniem oglądały film, przez co nie było problemu z rozwiązywaniem krzyżówki. Z seansu dużo zapamiętały i brały aktywny udział w dyskusji podając przykłady elektrowni i gdzie się spotkały z nimi. Wiele radości  wzbudziła możliwość obejrzenia i przymierzenia wyposażenia elektromontera, a szczególnie gdy pani wychowawczyni też się pokusiła i przymierzyła buty, rękawice i hełm. Na koniec bardzo się ucieszyły z otrzymanych prezentów – mówił Tadeusz Nocuń.

 

Wolontariusze Enei Operator odwiedzili także szkoły i przedszkola w Poznaniu, Gnieźnie, Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Kostrzynie.

Podziel się na:
zobacz także
„KARMAwraca” – dary trafiły do schronisk dla zwierząt!
Akademia Bezpiecznego Dziecka- ruszyła kolejna edycja
Działamy! Pracownicy Enei Operator edukują przedszkolaków i uczniów
Edukujemy poprzez zabawę!
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }