Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Wolontariusze przeszkolili ponad 500 dzieci w zakresie bezpieczeństwa

Wolontariusze Enei Operator mieli bardzo pracowitą wiosnę. Z Krzysiem Elektrykiem odwiedzili kilkanaście placówek oświatowych opowiadając skąd się bierze energia elektryczna, jak dociera do domów, dlaczego należy ją oszczędzać, a także omówili zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń na prąd.

Każde spotkanie z dziećmi jest inne, co nie zależy jedynie od ich wieku, ale przede wszystkim od tego, jaką wiedzę przekazują im rodzice i przedszkole czy szkoła.

 

- Przedszkolaki z ogromną uwagą słuchały Krzysia Elektryka, który opowiedział o prądzie, jak powstaje, dlaczego należy go oszczędzać, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, gdzie szukać pomocy w razie niebezpieczeństwa. Wolontariusze przy okazji naświetlili dzieciom pokrótce charakter pracy elektromontera oraz zaznaczyli jak ważny, ciekawy i niezbędny jest zawód elektryka. Na pytanie, kto chciałby w przyszłości zostać elektrykiem, zobaczyliśmy las rączek, zgłaszały się nawet dziewczynki! – mówi Agnieszka Wiarus-Sabeł, która odwiedziła przedszkole w Dębnie.

 

Krzyś Elektryk pojawił się też w kilku szkołach m.in. w SP7 w Gnieźnie.

 

- Uczniowie klas 2 z zaciekawieniem obejrzeli filmik z Krzysiem Elektrykiem, A później z chęcią odpowiadali na nasze pytania na temat oszczędzania energii. Jak zwykle nie zawiedli nasi koledzy elektromonterzy z gnieźnieńskiego pogotowia energetycznego, którzy zaprezentowali wszystkim zgromadzonym samochody specjalne i sprzęt, z którym codziennie pracują – mówi Katarzyna Jackowiak z Gniezna.

 

Bywają też spotkania inne niż wszystkie. Takie mieli okazję przeżyć uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej „Sokrates” w Bydgoszczy.

 

- To był ekscytujący dzień. Dzięki uprzejmości kierownictwa Elektrowni wodnej Samociążek dzieci miały okazję zwiedzić miejsce powstawania energii elektrycznej. Widok elektrowni, różnice w poziomach górnej i dolnej wody, rury doprowadzające wodę do elektrowni kojarzące się dzieciom z ogromnymi zjeżdżalniami w aquaparku, wejście na poszczególne poziomy turbozespołu czy widok zabytkowego silnika od czołgu do dziś pracującego jako awaryjne źródło zasilania elektrowni zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Po wszystkich pomieszczeniach i elementach elektrowni wodnej oprowadzał nas Pan Kazimierz Kurzyński, który fachowo i z dużą dozą cierpliwości odpowiadał na nieustające pytania zafascynowanych uczniów – mówi Marek Wiśniewski z Bydgoszczy.

 

Nasi wolontariusze odwiedzili także m.in. SP 1 w Kostrzynie, Przedszkole „Czarnoksięska Kraina” w Dębnie, SP 11 w Stargardzie, SP w Lubiszynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu, Przedszkole Niepubliczne Liwena w Szczecinie, Przedszkole nr 2 w Dębnie, Przedszkole „Kolorowy Wiatraczek” w Rydzynie, Przedszkole „Król Elfów” w Poznaniu. W sumie z Krzysiem Elektrykiem spotkało się 551 dzieci. Wszystkie otrzymały książeczki edukacyjne oraz drobne upominki od Enei Operator przypominające o zasadach bezpieczeństwa.

 

Podziel się na:
zobacz także
Z seniorami o bezpieczeństwie
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }