Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991

Dla wytwórców

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Wasze ręce nowe, w pełni autorskie narzędzie informatyczne opracowane
w całości przez zespól ekspertów naszej spółki.

Portal Wytwórcy został przygotowany tak, aby  ułatwić Państwu przekazywanie danych wymaganych przez Wytyczne SOGL bez konieczności korzystania z ogólnodostępnych arkuszy kalkulacyjnych.

Jedną z wielu funkcji Portalu jest także udostępnienie Państwu wszystkich niezbędnych informacji o posiadanych przez Was źródłach wytwórczych.  Narzędzie daje również możliwość uzyskania szerokiego spektrum danych, ich bieżącą aktualizację oraz prezentację w formie tabelarycznej i graficznej.

Przygotowaliśmy także dla Państwa poradnik w formie filmowego webinarium, gdzie wyjaśniamy krok po kroku sposób poruszania się po  Portalu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Jednocześnie informujemy, że nadal aktywny jest dla Państwa adres poczty elektronicznej: wytworcy@operator.enea.pl. Czekamy tam na wszelkie Państwa pytania, sugestie propozycje w sprawie działania i funkcji Portalu.

Mamy nadzieję, że Portal Wytwórcy spełni oczekiwania i znacznie ułatwi Państwu realizację obowiązków wynikających z Wytycznych SOGL.

Bezpieczeństwo pracy sieci dystrybucyjnej zależy również od Was!

Udostępniamy Państwu specjalne miejsce na naszej stronie internetowej, gdzie znajdziecie wszystkie  niezbędne informacje służące realizacji obowiązków wynikających z nowych przepisów dotyczących wytwarzania i wprowadzania energii elektrycznej do sieci.

 

Już od 1 stycznia 2021 roku będziecie Państwo zobowiązani do przekazywania:

  • danych strukturalnych, zgodnie z art. 48 Wytycznych SOGL,
  • danych dotyczących grafików i prognoz zgodnie z art. 49 Wytycznych SOGL
  • danych czasu rzeczywistego zgodnie z art. 44, 47 i 50 Wytycznych SOGL.

 

Wytyczne SOGL wynikają z Rozporządzenia Komisji (UE) 2017/1485 z 2 sierpnia 2017 r. a wymagania w nich określone mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracy sieci oraz efektywnego wykorzystania systemu elektroenergetycznego.

 

Szanowni Państwo,

Enea Operator będzie Was wspierać w realizacji nowego zadania. W tym miejscu regularnie będziemy  zamieszczać materiały, dokumenty oraz instrukcje dotyczące wypełniania formularzy i tabel. Jeśli pojawią się z Państwa strony pytania, na które nie znajdziecie odpowiedzi w niniejszej zakładce - służymy pomocą pod dedykowanym adresem mailowym: wytworcy@operator.enea.pl

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }